Legenda Pina Colada

pina-colada-legenda-przepis-doslocos

Legenda Pina Colada pochodzi z 1800 roku. Opowiada o tym, że ​​pirat z Puerto Rico Roberto Cofresí – bardziej znany w karaibskim folklorze jako „El Pirata Cofresí” – rzekomo przygotowywał koktajl, w którym mieszał biały rum, mleko kokosowe i sok ananasowy. Niestety, Cofresi zmarł w 1825 roku, a przepis na zawsze został pochowany razem z nim.

Najważniejsza i najbardziej udokumentowana historia zaczęła się 15 sierpnia 1954 r. z człowiekiem o imieniu Ramón „Monchito” Marrero. Był to zawodowy barman, który pracował w barze Beachcomber Bar Caribe Hilton w San Juan w Puerto Rico. W tym okresie Caribe Hilton zaliczany jako jeden z najbardziej luksusowych hoteli w San Juan, gdzie często bywały gwiazdy Hollywood. Kierownictwo zachęcało Don Monchito do stworzenia wyjątkowego napoju dla tej wyjątkowej klienteli.

Przez trzy miesiące eksperymentował z różnymi rodzajami rumów, likierów i owoców mając na uwadze jeden cel: uchwycić wszystkie tradycyjne smaki Puerto Rico w jednej szklance. Cała ciężka praca zaowocowała jednym z najbardziej popularnych i wszechobecnych koktajli na świecie – Pina Colada. Oryginalny przepis stworzony przez Don Monchito zawierał śmietankę kokosową, sok ananasowy i rum portorykański.
Mimo że wiele wariantów receptur zostało wyprodukowanych w innych tropikalnych miejscach, to jeśli nie ma takiej kombinacji składników i rumu z Puerto Rico, nie można go uznać za prawdziwą Piña Colada!

Ponad 20 lat po jej powstaniu, w 1978 roku, Puerto Rico ogłosiło koktajl swoim narodowym napojem i na zawsze utrwaliło swoje miejsce w barach na całym świecie.

U nas znajdziesz oryginalny przepis na Pina Colada, który rozpali twoje tropikalne zmysły!

Składniki Pina Colada:

  • 40 ml śmietanki kokosowej
  • 40 ml soku ananasowego
  • 30 ml Portorykańskiego Złotego Rumu
  • 2/3 szklanki lodu

Przygotowanie:

1. W blenderze dodaj śmietankę ​​kokosową i sok ananasowy. Dobrze wymieszaj.
2. Dodaj lód i dolej rumu.
3. Blenduj, aż lód zostanie pokruszony i bardzo dobrze wymieszany.
4. Udekoruj malutkim parasolem, wiśnią lub ananasem (lub wszystkim).
5. Gotowe! Zasmakuj prawdziwej Pina Colada!

Sprawdź drinki na bazie rumu <<

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *